aşk
Dijitalde Sanatsal İzler Bırakın
Arama

Web Yazılım

Web yazılım projelerinizi Denge Center farkı ile hayata geçirin. Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan profesyonel yazılımlar üretiyoruz.

Web Yazılım Hizmeti

Web yazılımlar, web sitelerinin ana temelini oluşturan işaretleme diline özellikler katmak için uygulanan yazılımlardır. Bu yazılımlar sayesinde kişinin düzeltmesine ihtiyaç olmadan web sitesi kendisini otomatik bir şekilde güncelleyebilir.

Web sitenizde yer almasını istediğiniz tüm kontrollerin ve eklentilerin bir arada olmasıdır. İnternet kullanıcılarının en çok merak ettiği web sitesinin nasıl yapıldığı konusu ise web yazılım ile gerçekleşmektedir.

Web yazılım sayesinde yaratılan bir web sitesi, kullanıcıların görebildiği ve kullanıcıların göremediği iki aşamaya ayrılmaktadır.

Kullanıcıların aktif olarak görebildiği evrede, sitenin logosu, içeriği ve tasarımı yer almaktadır. Fakat internet sitesi sadece karşınıza çıkan görsellerden ibaret değildir. Kullanıcıların göremediği evrede, web sitesinin beyni olarak isimlendirilebilir.

Bu aşamada görselleri bir araya getirmek ve site üzerinden bir komut işi yaptığınızda arka planda göremediğiniz binlerce satırlık kodlardan oluşturulduğunu bilmeniz gerekiyor. İşte bu konular dâhilindeki her şey dengecenter.com adresinde mevcuttur.

Web Yazılım Kılavuzu

Kapsamlı bir web yazılım genel anlamda bilgisayarın kullanılmasını sağlayan donanım haricindeki her şeyi ifade eder. Aynı tanım internet içinde kullanılabilir. Bu sebeple web sitesi üzerinde yer almış olan yazılımla alakalı tüm içerik ve materyaller, web yazılım kavramını ifade etmektedir.

Web yazılımında en önemli nokta kodlamadır. Web yazılım kodlama, tüm bilgisayar işlemlerinde olduğu gibi, programlama dilleriyle hayata geçirilir. Kodlama, yani programlama bilgisayara yön veren komutlar dizisidir.

Bilgisayarın donanıma nasıl davranması gerektiğini anlatır. Bu kodlamalar yazılımlar ve kodlama dilleri sayesinde uygulanır. Kısacası bilgisayar ile kullanıcı arasındaki iletişim, kodlama yazılımları aracılığıyla olmaktadır.

Profesyonel Web Yazılımı

Web sitesi tasarımı kodlama ile yapılmalıdır. Bu sayede web sitesinin daha sağlam temele sahip olması ve sonradan yapılması gereken değişikliklerin daha kolay yapılması açısından fazlasıyla önemlidir.

 • Web sitesi yazılımının temel görevi, tasarımda sırasında kodlama dillerinin kullanılmasıdır. Dünya üzerinde en çok kullanılan html ve css kodlama dilleri yaygın olarak web site tasarımında kullanılmaktadır. Eğer yüksek seviyede bir web sitesi tasarım yapacaksanız da farklı kodlama dillerini bilmeniz gerekmektedir.

Denge Center bünyesindeki tüm yazılımcılar bu unsurları en iyi şekilde uygulamaktadır. Denge Center’da tüm bu yazılım dillerinde kodlama yapılırken, internet sitesinin seo uyumlu olmasına ve mobil cihazlarda kullanılması için hazırlanmasına önem gösterilir. Aynı zamanda bu sitede yönetim paneli de titiz bir şekilde hazırlanmaktadır.

Web yazılım yapılırken, her kodun son satırına kodun ne iş için kullanılacağının dikkatlice yazılması gerekir. Bu şekilde yapılan web yazlımı, web tasarımını geliştirecek olan kişiler için de fazlasıyla kolaylık sağlamış olur.

 • Görsellerin web sitesinde kolaylıkla kullanılabilmesi için sitenin css kodlama dili ile hazırlanması gerekir.
 • Görsel içeriklerin nerede ve nasıl kullanılacağı bu kodlama dili ile gerçekleşir.
 • Yönetim panelinin hazırlanmasına gelecek olursak, yönetim paneli genellikle php kodlama dili ile hazırlanır.
 • Açık kaynaklar içermekle beraber geliştirilebilir özelliklere de sahiptir.
 • Php kodlama dilinin güvenlik temeli güçlü olduğu için çoğu kişi tarafından tercih edilir.
 • Bütün kodlama işlemleri tamamlandıktan sonra son olarak web sitesinin yayınlanma evresi kalır.

Web Yazılım Dilleri Nedir?

Bir web sitesini istenilen pozisyona ve konuma getirmeyi amaçlayan araçlar, web yazılım dilleri olarak adlandırılır. Web yazılım dilleri aracılığıyla web sitesinin geliştirilmesi ve kullanıcılara hizmet vermesi sağlanır.

İhtiyaçlarınız doğrultusunda en uygun dil kullanılır. Web yazılım dili aracılığıyla internet sitesinde olması gereken ve istenen tüm detaylar uygulanabilir.

Denge Center’ta bulunan programlama dilini bilen uzman kişiler, rahatlıkla bir web sitesi tasarlayabilirler. Denge Center bünyesinde programlama dilini bilen web yazılım uzmanı rahatlıkla bir web sitesi tasarlayabilirler. Web yazılımı yapacak olan kişinin birden fazla programlama dili bilmesi oldukça fayda sağlayacaktır.

Bazı yazılım dilleri diğerlerine göre daha gelişmiş olabilmektedir. Dolayısıyla birden fazla yazılım dili bilmek oldukça önemlidir.

Yazılım dilleri hakkında bilgi sahibi değilseniz ve bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, uzman kişilerden destek alabilirsiniz. Bu alanda eğitim almış kişiler internet sitenizi istediğiniz özelliklerde yaratabilirler.

İşte bu kişiler dengecenter.com internet sitesinde faaliyet göstermektedir. Web yazılım dilleri yardımıyla orta seviyede bir web sitesinin kurulumu kısa sürede tamamlanabilir. Denge Center’dan destek alacağınız uzman kişilerin hızı ve yeteneğiyle gerçekleşebilir.

Denge Center Tarafından Tercih Edilen Yazılım Dilleri

Web yazılım dilleri birçok isim altında ve işlevde sınıflandırılmıştır. Web sitesi yapabilmek için çeşitli yazılım dillerini kullanabilirsiniz.

Sitenize eklemeniz gereken ayrı özellikler için farklı yazılım dilleri kullanmanızda gerekebilir. İnternet platformunda bu hizmeti sunabilen birçok popüler yazılım dili vardır.  Denge Center bünyesinde yer alan, en çok kullanılan ve tercih edilen yazılım dilleri:

 • Html Yazılım Dili

Html, web programlama kapsamında oldukça büyük bir öneme sahip olan en çok bilinen yazılım dillerinden biri arasında yer alır.  Ayrıca bazı tasarımcılara ve yazılımcılara göre html, tam anlamıyla bir yazılım dili değildir. Çünkü html için çoğu yazılım dilinin çıkış noktası olduğu söylenmektedir.

Web yazılım dilleri arasında en ön plana çıkan bu yazılım dilinin aslında bir işaretleme dili olduğu da söylenebilir. Bir web sitesinin ana tasarımı her seferinde bu dil aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

Html, çeşitli kodlar yoluyla bir web sitesinin görsel görünümünü oluşturur. Kodlar aracılığıyla site katılımcıları görselleri, videoları ve metinleri rahatça görebilmektedir. Html, öğrenme açısından da oldukça rahat bir yazılım dili olarak bilinir.

 • Php Yazılım Dili

Php oldukça geniş kapsamlı ve neredeyse sınırsız olan bir programlama dili olarak bilinmektedir. Web yazılım dilleri arasında oldukça özel bir yeri olan bu dili öğrenirken güncellemeniz de gerekir. Her zaman geliştirilen ve güncellenen bir dil olan php, web sitenizi en yüksek seviyeye taşıyabilir.

Bir programlama dilinde hayal ettiğiniz birçok şeyi php ile yapmanıza da imkân verilmektedir. Açık kaynak koduyla dikkat çeken bu web yazılım dilinde kaynak sıkıntısı çekme problemi yaşanmaz. Php aracılığı ile oluşturulan web sitelerini istediğiniz gibi geliştirebilirsiniz.

 • Javascript Yazılım Dili

Web yazılım dilleri içerisinde popüler olan bir diğer programlama dili ise Javascript olarak göze çarpar. Bu yazılım dilini html kodları ile birlikte kullanarak yazılımı daha zengin hale getirebilir ve geliştirebilirsiniz. En sık tercih edilen bu yazılım dilinin kullanımı oldukça basittir. Javascript vasıtası ile web sitenizi görsel anlamda daha başarılı bir hale getirmeniz mümkündür.

Javascript ve php dilini de beraber kullanarak site içi kullanıcı güvenliğini yükseltebilirsiniz. Hem site ziyaretçilerinin kullanıcı bilgileri için hem de site güvenliği için bu işlemi uygulamanız önerilmektedir.

 • Css Yazılım Dili

Html ile ortak olarak kullanılan csssitenizi üst seviyelere taşımaktadır. Bu programlama dili html ile beraber kullanıldığında sitenizin görsel gelişimini css ile tamamlayabilirsiniz.

Web Yazılımcı Ne Demek? Nasıl Web Yazılımcı Olunur?

Web yazılımcı, çalıştığı kurum veya şirketin web sitesinin temel içeriklerini yöneten, yazılım programlarını kuran, bunları yönetip uygun olup olmama durumunu kontrol eden kişiye verilen mesleki isimdir.

Günümüzde teknolojinin de artmasıyla internet platformunda geliştirilen çalışmalar ilgi görmeye başlamıştır. Web yazılım uzmanlığı da ilgi gören meslekler içerisinde ön plandadır.

Peki, web tasarımcı nasıl olunur?

Bu sorunun cevabını şu şekilde verelim; web yazılım uzmanı olmak için üniversitelerin alakalı fakültelerinde yer alan bilgisayar mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, yazılım mühendisliği bölümlerinden en az bir tanesinden mezun olması gerekmektedir.

Bu lisans programlarından mezun olmuş kişiler, şirket veya kurumlarda kendilerine daha rahat iş bulabilir ve nitelikli eleman olarak görünürler. Siz de Denge Center'ı tercih ederseniz bu donanımlara sahip kişilerle çalışma imkânı sağlamış olursunuz.

Web Yazılımcısının Bilmesi Gereken Unsurlar

 • Veri ve Algoritmalar
 • Programlama DDilleri
 • Sürüm Kontrolü
 • Veri Tabanı ve SQL
 • Web Sunucusu

Veri Yapıları Ve Algoritmalar: Dizi, harita, bağlantılı liste, küme ve benzer tüm veri yapılarına hâkim olmak gerekmektedir. Web yazılım uzmanlarının öğrenmesi gereken en önemli konudur. Çoğu programlama eğitimine başlamadan önce veri yapıları ve algoritmalar gösterilir.

Programlama Dilleri: Yazılım dillerini öğrenmeden web yazılımcı olunması mümkün değildir. Css ve Java öğrenilmesi geren başlıca programlamalardır. Bu web yazılım dillerine yeterli seviyede hâkim olduktan sonra kendilerini geliştirmek isteyen yazılımcılar, Phyton ve Javascript ile kariyerlerini yükseltebilirler.

Sürüm Kontrolü: Sürüm kontrolü kodu saklamak ve iş birliği yapmak için gerekli bir unsurdur. Web yazılımcı olmak isteyen Git veya SVN gibi sürüm kontrolleri içi kullanılan materyalleri bilmelidir. Git, günümüzde şirketlerin yaklaşık %70’i tarafından tercih edilmektedir. Dolayısıyla ilk olarak Git sürüm kontrolü öğrenilerek başlanmalıdır.

Veri Tabanı ve SQL: Çok sayıda veri tabanı çeşidi vardır. Oracle, Microsoft SQL ve daha fazlası, sektörde adlarından oldukça söz ettirmektedir. Bunlardan bir tanesini bilmek yeterlidir ancak veri tabanı işleyişi mutlaka bilinmelidir.

Web Sunucusu: Web yazılım uzmanının doğrudan web sunucusu ile bir alakası olmasa da yarattığı programın sunucu üzerindeki etkisine egemen olması gerekmektedir.

Web Yazılımcıların Sorumlulukları

Genel olarak bakıldığında Denge Center’da yapılan işi, orijinal web siteleri tasarlamak ve bu sitelere bakım onarım faaliyetlerini yürütmek olarak da açıklayabiliriz. Bununla beraber Denge Center’daki yazılımcıların birçok görevleri mevcuttur;

 • Web yazılımcılar, yazılım alanında sistemin ihtiyacı olanları belirler.
 • Çalışılabilir bir web sitesi kurmak için kodlar hazırlar ve var olan kodlar üzerinde düzenlemeler gerçekleştirir.
 • Kurum, şirket veya kişiler için kullanışlı ve ilgi çekici web siteleri tasarlar.
 • Kişiler veya kurumlar tarafından İhtiyaç duyulan tasarımları özgün bir biçimde ortaya çıkarır.
 • Daime işbirliği içerisinde olmaları gerekmektedir. Sosyal medya, grafik tasarım ve seo uzmanları ile uyumlu hareket etmeleri önemlidir. Ayrıca, web site sahibinin gereksinimlerini belirleyerek kullanıcı isteği doğrultusunda hareket edilmelidir.
 • Site içerisinde gerçekleştirilmesi istenen kampanya, indirim haber gibi olayları düzenlemekle sorumludurlar.
 • Sadece sıfırdan web sitesi oluşturmazlar. Kendi yarattıkları veya var olan başka web sitelerinin bakım onarım faaliyetlerini de yaparlar.
 • Kapsamına göre belirlenen web site standartlarını sürekli olarak takip eder ve çağa uygun siteler tasarlar.
 • E-posta hesap açma, değiştirme, silme olaylarında görevlidirler.
 • Web sitesi ile alakalı teknik raporlar düzenler. Ziyaretçi trafiği, web yazılım uzmanları gibi konular hakkında raporlar oluşturmakla sorumludurlar.
 • Web yazılımcılarının sürekli kendilerini yenilemeleri gerekir. Web yazılım uzmanları, kendilerine bir yenilik katmadıkları zaman piyasada yükselme imkânı elde edemezler.

Web yazılımcılarımız, bir web sitesiyle alakalı bütün detaylardan sorumludur. Şirket için çalışıyorsa diğer departmanlar ile birlikte işler yapmalıdır. Bu nedenle dengecenter.com sitemizdeki web yazılımcılarımızın iletişimi oldukça güçlüdür.

Web Yazılım Sık Sorulan Sorular

Neden Denge Center’da Web Yazılım Yaptırmalıyım?

Denge Center sizin istekleriniz doğrultusunda hareket ederek en iyi web yazılımını gerçekleştirir. Web sayfalarınızın uygun ve kullanıcı dostu sayfalar olmasına dikkat eder. Web yazılım sonrasında oluşabilecek tüm sorunlarda da destek sağlar.

Sunucu Barındırma Hizmeti Nedir?

Sunucu barındırma hizmeti yani hosting, web sitesine ait olan dosyaların saklanmasında ve korunmasında, konu olan web sitesinin internet vasıtasıyla sunma işlemine denmektedir.

Domain Nedir?

Sunucu barındırma hizmeti üzerindeki web sitenize ulaşması için sayıların ya da kelimelerin web sitenizin için tescil edilmesine hosting denir. Kısaca domain yani bir diğer ismiyle alan adı web sitenizin adresi ve ismidir.

SEO Nedir?

Bir diğer adıyla arama motoru optimizasyonu yandex ve Google gibi arama motorlarında kullanıcılarınız tarafından bulunabilmesi için uygun hale getirilmesidir.